اپراتور سایت  24 تیر 1398  369

mohammad javad soleimani

حجه الاسلام محمدابراهیم انصاری مسئول دفتر مدرسه تمهیدی از آغاز دوره تابستانه تمهیدی خبرداد.

وی در ادامه تصریح کرد اردوی یک روزه ای در روز پنجشنبه مورخ 20/04/1398، در اردوگاه امام رضا(ع) برای این دوره اجرا گردید.

این مراسم فرهنگی تفریحی با شرکت حدود صد نفر از طلاب و خانواده های محترمشان از گروه تمهیدی و خارج عمومی انجام شد.

 

 hemmatian moavenat tahzib 

در این مراسم  حجه الاسلام همتیان، استاد اخلاق و قائم مقام معاون تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور در مباحث خانواده و تربیت فرزند با خانواده های طلاب، سخن گفت و در ادامه با اقامه نماز جماعت به امامت ایشان، پایان یافت.

 اپراتور سایت  17 بهمن 1397  755

 باسمه تعالی

موسسه عالی فقه و علوم اسلامی

تحت اشراف مقام معظم رهبری مدظله العالی

 پذیرش مقطع تمهیدی و خارج عمومی سال تحصیلی 99-98

با استـعانت از خداوند متعال،“موسسه عالی فقه و علوم اسلامی”به منظور تربیت فقیهان برخوردار از توانایی تولید علم در تخصص های فقهی مورد نیاز جامعه و نظام اسلامی برای تحصیل در مقطـع تمهیدی و خارج عمومی از طلاب و فضلای واجد شرایط برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ ثبت نام می نماید.

« مقطع تمهیدی (پایه ۹ و ۱۰) »

 « مقطع خارج عمومی »

زمان ثبت نام : ۱ اسفند ۹۷ تا ۲۰ فروردین ۹۸

زمان دریافت کارت آزمون: از روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸ ، از طریق سامانه پذیرش

زمان آزمون کتبی: روز جمعه ۲۳ فروردین ۹۸ ، ساعت ۹ صبح

محل آزمون : قم، دفتر مقام معظم رهبری مدظله العالی (خیابان صفائیه)

*************************************
آدرس: قم، ابتدای بلوار محمدامین(ص) ، مدرسه معصومیه، ساختمان شیخ طوسی

تلفن تماس: ۳۲۴۰۱۵۴۵-۰۲۵

http://www.paziresh.mfos.ir

اطلاعیه پذیرش موسسه عالی فقه و علوم اسلامی 98

 اپراتور سایت  14 بهمن 1396  710

بسمه تعالی

من به جوانها میگویم: تحصیل، تهذیب، ورزش.      مقام معظم رهبری دام ظله

در ایام الله دهه فجر ودرجهت ایجاد نشاط وپویایی در طلاب عزیز مدرسه معاونت فرهنگی تربیتی مدرسه اقدام به برگزاری دومین دور از مسابقات ورزشی جام فجر در دو رشته فوتسال وتنیس روی میز می نماید.طلاب عزیزی که مایل به شرکت می باشند به اتاق فرهنگی آقای فاطمی مراجعه فرمایند.

 اپراتور سایت  11 دی 1396  998

جلسه ماهانه مدیریت وشورای معاونین مدرسه پنج شنبه 96/10/7 برگزار گردید.در این جلسه ابتدا حجه الاسلام والمسلمین صدر مدیریت موسسه ایراد سخن کرده وپس از آن حجه الاسلام والمسلمین همتیان تذکراتی را در مورد برنامه های مدرسه بیان نمودند.خاتمه جلسه نیز از آقایان محسن یوسفی و یزدان طاهر آبادی که در پنجمین دوره مسابقات علمی حوزه های علمیه کشور مقامات اول ودوم را کسب کردند توسط مدیریت موسسه تقدیر گردید.

 اپراتور سایت  11 دی 1396  870

به مناسبت میلاد امام حسن عسگری علیه السلام جشن میلاد با حضور حجه الاسلام والمسلمین استاد مجاهدی ومدیحه سرایی طلاب مدرسه در مدرسه برگزار گردید.

 اپراتور سایت  26 آذر 1396  492

وحدت حوزه و دانشگاه در کلام امام رحمه الله

امام خمینی رحمه الله ، رهبر کبیر انقلاب، درباره ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه در بیاناتی فرموده اند:«امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها بسیج دانشجو و طلبه است. طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند. فرزندان بسیجی ام در این دو مرکز، پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی نه غربی باشند، امروز دانشگاه و حوزه از هر محلی بیشتر به اتحاد و یگانگی احتیاج دارند».

وحدت حوزه و دانشگاه در کلام رهبری

مقام معظم رهبری(دام عزه)، راه کارهای وحدت حوزه و دانشگاه را این چنین تبین کرده اند:«در نظام اسلامی، علم و دین پابه پا باید حرکت کند. وحدت حوزه و دانشگاه یعنی این. وحدت حوزه و دانشگاه معنایش این نیست که حتما بایستی تخصص های حوزه ای در دانشگاه و تخصص های دانشگاهی در حوزه دنبال بشود نه، لزومی ندارد. اگر حوزه و دانشگاه به هم وصل و خوش بین باشند و به هم کمک بکنند و با یکدیگر همکاری نمایند، دو شعبه از یک مؤسّسه علم و دین هستند. این مؤسسه دو شعبه دارد: یک شعبه، حوزه های علمیه و شعبه دیگر، دانشگاه ها هستند ... طلاب و دانشجویان قدر یکدیگر را بدانند، با یکدیگر آشنا و مرتبط باشند، احساس بیگانگی نکنند. احساس خویشاوندی و برادری را حفظ کنند و روحانیون در دانشگاه ها عملاً کوشش کنند که نمونه های کامل عالم دین و طلبه علوم دینی را به طلاب و دانشجویان و دانشگاهیان ارایه بدهند و نشان دهند که هر دو، نسبت به یکدیگر، با حساسیت مثبت و با علاقه همکاری می کنند. این، همکاری و وحدت حوزه و دانشگاه است. البته برای این کار باید برنامه ریزی و سازمان دهی بشود».

 اپراتور سایت  11 آذر 1396  505

در ایام پرخیر وبرکت ماه ربیع الاول ودر آستانه میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه وآله وسلم وامام جعفر صادق علیه السلام به همت معاونت فرهنگی تربیتی مدرسه جلسه خانوادگی با حضور طلاب ومسئولین مدرسه برگزار گردید .در این جلسه ابتدا حجه الاسلام والمسلمین صدر ریاست موسسه عالی فقه وعلوم اسلامی به ایراد سخن پرداختند ودرادامه یکی از ذاکران اهل بیت به مدیحه سرایی پرداخت.پذیرایی وصرف شام نیز پایان بخش این جلسه مبارک بود.